. Projektová olympiáda míří do finále – map-orpcernosice

Projektová olympiáda míří do finále

Projekt MAP není jedinou aktivitou, která na území ORP Černošice podporuje kvalitu vzdělávání. Rádi proto propagujeme i další snahy, jak podpořit dění ve školách a rozvoj kompetencí žáků v nich. Příkladem takové aktivity je Projektová olympiáda „Ukaž, co dokážeš“, jejíž finále proběhne již příští týden.

Olympiádu pořádá sdružení Svět na dlani ve spolupráci s firmou Think Creative, záštitu nad letošním ročníkem převzal Středočeský kraj.

Své výtvory do regionálního kola zaslalo 21 základních škol. V současné době probíhá předvýběr videí s prezentací projektů. Ze semifinále postoupí patnáct nejlepších do finálového klání, které se uskuteční 29. května v Open Gate.

Ve volbě témat mají děti volnou ruku, většinou vybírají podle svých zájmů nebo aktuálně probírané školní látky. Zpracování má však svůj jasně specifikovaný výstup na dané kartonové projektové tabuli.

U každého projektu se hodnotí několik aspektů – originalita, přínos pro diváky, přesah do dalších předmětů, způsob zpracování, včetně využití interaktivních prvků a v neposlední řadě obhájení projektu před porotou. Ta letos nebude mít snadnou práci, ročník nabídl i závažná témata jako cukrovka, uhlí a dopady těžby, psí útulky, ale i odlehčenější náměty (Harry Potter nebo čokoláda).

Ve finále budou vyhlášeny tři týmy za kategorii 2.-3. třída a tři týmy za kategorii 4.-5. třída, další ocenění mohou získat individuální projekty. Uděluje se také divácká Cena dětské poroty. Výherci se mohou těšit na krásné odměny od sponzorů, jako jsou Nadace O2, Albi, DINO, SAGA, Park Mirakulum, Trilopark, Chocotopia, Aquapalace Praha, Agentura Lepší známky, Think Creative.

Další informace o projektu najdete zde.

Ukázky projektů z minulého ročníku soutěže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*